Sony TV'nin fişini çekiyor!

PDFYazdıre-Posta

Televizyonlar fişten çıkacak

 

Sony'nin Japonya'daki araştırma ve geliştirme birimi yüksek verimle çalışan kablosuz elektrik transfer sistemi geliştirdi. Bu sistem televizyon ve benzeri cihazlarda, manyetik rezonans tabanlı bir teknoloji.

Bu en son teknoloji 60 watt elektriği 80 santimetreye kadar iletebiliyor. Bu sayede üzerinde hiçbir kablo bulunmayan televizyon ve eğlence sistemi mümkün hale geliyor.

İşte Sony Japonya'nın yayınladığı duyuru: "Sony Corporation bugün yüksek verimliliğe sahip kablosuz veri transfer sistemini geliştirdiğini duyurur. Bu aktarım sistemi sayesinde televizyon gibi elektronik ürünlerde güç kablosu kullanımına gerek kalmıyor. Sistem 60 watt elektrik enerjisini 50 santimetre mesafeye kadar yüzde 80 verimle aktarabiliyor. Düzelticiyle bu verim daha uzak mesafede yüzde 60 oluyor. Mesafe arttıkça verimlilik de düşüyor."

Manyetik rezonans teknolojisi iki cihaz arasındaki rezonans frekansının aynı olmasıyla çalışıyor. Enerji transferi, açı değişse bile verimli bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Sony mesafeyi uzatmak için pasif uzatma üniteleri de geliştiriyor. Bunlar sayesinde maksimum verimli mesafe başta da belirttiğimiz gibi 80 santimetre oluyor.

Kaynak: www.chip.com.tr

 

Etiketler:
Yorumlar (0)
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir!

               İnteraktif periyodik tablo         Giveaway of the Day          Doğa için çal!

 

 

Online birim çevirme - Bizim essiz birim çevirme aracimizi ücretsiz kullanin

 

Usta Bilgisayar&Elektronik                     Satirize and criticize politics/actual happenings!..

© 2022 - MeteFizik
   
| Salı, 18. Ocak 2022 || Designed by: LernVid.com |