Müfredat programlarımızda değişiklik

PDFYazdıre-Posta

2008 yılından itibaren kademeli olarak uygulamaya konmakta olan yeni fizik öğretimi müfredat programına ince ayar yapılacak.

TTKB, öğretmenlerden gelen eleştiriler ışığında programı güncelleyecek, böylece ders saatlerindeki son değişikliklere de uygun hale getirilmiş olacak.

 

Yeni öğretim programında 9. Sınıfta küçük değişiklikler yapılacak. Bunun yanında 10., 11. ve 12. Sınıflarda ise öğretmenlerden gelen dönütler doğrultusunda önemli sayılabilecek değişiklik ve iyileştirmeler yapıldı. Özellikle 10., 11. ve 12. Sınıf öğretim programının her biri alternatif ders saatlerine ( 10. Sınıf haftada 2 ve 3 saate, 11. Sınıf haftada 2 ve 4 saate ve 12. Sınıf haftada 2 ve 3 saate) göre de düzenlenecek.

2011-2012 öğretim yılından itabaren yeni güncelleştirilen öğretim programları 9.-11. Sınıflarda uygulamaya başlayacak iken, 12. Sınıf bir sonraki yıl (2012-2013 öğretim yılı) uygulamaya başlanacaktır.

Son gelişmeleri talim ve terbiye kurulunun web sayfası (http://ttkb.meb.gov.tr) ve fizik öğretim programı web sayfası (http://www.fizikprogrami.com veya http://www.fizikprogrami.info) adreslerinden takip edebilirsiniz.

TTKB fizik programları direk: http://ttkb.meb.gov.tr/program.aspx?tur=orta&lisetur=Genel&sira=derse&ders=Fizik

 

Yorumlar (0)
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir!

               İnteraktif periyodik tablo         Giveaway of the Day          Doğa için çal!

 

 

Online birim çevirme - Bizim essiz birim çevirme aracimizi ücretsiz kullanin

 

Usta Bilgisayar&Elektronik                     Satirize and criticize politics/actual happenings!..

© 2022 - MeteFizik
   
| Salı, 18. Ocak 2022 || Designed by: LernVid.com |